crossbar wolke nr1 wolke nr2 wolke nr3 wolke nr4

Reclay Česká republika s.r.o.

Reclay Česká republika s.r.o. (former Tanzer Consulting s.r.o.) is an international consulting company for environmental economics, waste management and packaging.

Reclay CZ was established in 2004 in Brno. Our clients vary from industries to cities and municipalities in whole Czech Republic.

As a full service provider and an experienced specialist, we offer our clients an extensive range of quality oriented services in all operational and legal issues (such as consulting regarding legal compliance and possibilities of optimization, one-stop all-round solutions for packaging licensing and waste management, implementing environmental projects, organizing workshops and trainings, etc.).

 

 

Reclay Česká republika s.r.o. (dříve Tanzer Consulting s.r.o.) je mezinárodní poradenská společnost zaměřená na životní prostředí, zejména na oblast odpadového hospodářství (nakládání s odpady, nakládání s obaly a s odpady z obalů).

Společnost byla založena v roce 2004 a sídlí v Brně. Našimi klienty jsou společnosti z různých průmyslových odvětví, města a obce z celé České republiky.

Jako zkušená a profesionální firma nabízíme našim klientům širokou škálu kvalitních služeb ve všech provozních i legislativních záležitostech (mezi ně patří např. zajištění souladu právních předpisů včetně optimalizace jejich dopadů v praxi, zpracování a vyřízení veškerých administrativních povinností v oblasti odpadového hospodářství, a to na míru a dle potřeb zákazníka, realizace projektů v oblasti životního prostředí, pořádání seminářů a školení, atd.)

Contact

01. Selection of Your Interests

Ungültige Eingabe

Ungültige Eingabe

** Each newsletter contains a link with which you can unsubscribe from the recipient list.

Ungültige Eingabe
02. Your Contact Data
Ungültige EingabeUngültige EingabeUngültige EingabeUngültige EingabeUngültige EingabeUngültige Eingabe
Ungültige EingabeWrong entryUngültige EingabeUngültige EingabeUngültige EingabeUngültige Eingabe

* Required Fields

03. Your Message
Wrong entryWrong entry

* Required Fields

Wrong entry
Please enter the result of the calculation into the field below.
captcha
Wrong entry